lamineerimine

Lamineerimine on pärit ladina keelsest sõnast „Lamina”, mis tähendab õhukest kihti, viilu, plaati, lehte jms (1660.a).

Tänapäeval mõistame selle all kihi moodustamist ümber asja. Eesmärgiks antud asja kaitsmine keskkonna negatiivsete mõjude nagu tuul, vesi, niiskus, päike, lumi, tolm jms. eest, mille tulemusel ese muutub tugevamaks ja vastupidavamaks. “Kiht” on lamineerismiskile, seega võime lamineerimist nimetada ühtlasi ka kiletamiseks.

Siinkohal, anname mõned ideed, mida kodus lamineerida.

1. Populaarsed To-Do-List´id

Lamineeritud listile saab valgetahvli markeriga kirjutada ning hiljem seda uuesti kasutada. Markeri jäljed peaksid eemalduma niiske lapiga pühkides, nii saab listi kasutada aina uuesti ja uuesti.

2. Mängukaardid autosse

Pikad autosõidud muutuvad väikestele lastele pika peale igavateks. Põnev otsimise ja märkamise mäng sõidu ajal on korduvkasutatav ja pakub lastele tegevust terve tee vältel. Bingomängu kaardid saab hõlpsasti kokku ühendada köiterõnga abil.

3. Lemmik retseptid

Retsepti on vaja korduvalt vaadata toiduvalmistamise käigus. Kõigile meile on tuttavad olukorrad, kus lemmikretseptid on täis näpujälgi või toiduplekke…. Et oma retsepte kaitsta ja muuta need kasutamisele vastupidavaks, on hea tava neid lamineerida. Köites need kokku köiterõngaga, saab lehvikut ka riputada ja see on köögis alati käepärast.

4. Lapse esimene joonistus

Kõik lapsed kasvavad ja arenevad väga kiiresti. Et esimesi mälestusi ja tegemisi pikemalt talletada, on võimalik need lamineerida. Lamineeritud pilte on võimalik hoiustada mugavalt mälestuste laekas, mapis vms.

5. Meisterda  järjehoidja raamatu jaoks

Järjehoidja meisterdamine on jõukohane tegevus nii pisikestele kui ka juba osavamatele nobenäppudele. Selle võib joonistada, kleepida erinevas tehnikas… ja siis lamineerida.

6. Oluliste saavutuste diplomid/aukirjad

Aukirjad, tänukirjad ja diplomid, mida soovitakse säilitada.

7. Juhend pesu pesemiseks

Emad tavaliselt teavad täpselt, kuidas pesu pesta – mida tohib masinasse koos panna ja millist temperatuuri valida. Et ülesanne oleks kõikidele pereliikmetele üheselt arusaadav, on pesumasina juurde nutikas lisada abistavad juhendid. Pesukorvi külge kinnitamiseks kasuta kas köiterõngast või võtmerõngast (olemas ka meie tootevalikus).

8. Vimpel välistingimustesse

Õue meisterdatud paberist vimpel kipub tuule käes rebenema ja vihmas lagunema. Üle lamineeritud vimpel on vastupidav igasugustele ilmastikuoludele.

9. Lauamatid

Lauamatte on kaubanduses saadaval väga laias valikus, kuid kui soovid midagi väga erilist – on parim viis see ise luua. Lamineeritud kartong on vastupidav ning sellele võib kujundada mida iganes. Või lase lapsel joonistada pilt, lamineeri see ning täiesti omanäoline isiklik lauamatt ongi valmis!

10. Sildid organiseerimiseks

Kõikidele pindadele ei ole võimalik silte kleepida ning osades kohtades on vaja ka silte vahetada. Selleks sobivad ideaalselt laminaadiga tugevdatud sildid, mida saab kaunistada vastavalt oma maitsele.

Tutvu meie laminaatorite valikuga SIIN !

Lisainfot saad küsida toodete kohta meile helistades +372 646 2875 või saates emaili info@papiir.ee

Similar Posts