lamineerimine

Lamineerimine on pärit ladina keele sõnast „Lamina”, mis tähendab õhukest kihti, viilu, plaati, lehte jms (1660 a.).

Tänapäeval mõistame selle all  kihi moodustamist ümber asja. Eesmärgiks antud asja kaitsmine keskkonna negatiivsete mõjude (tuul, vesi, niiskus, päike, lumi, tolm jms) eest ning seeläbi asi muutub tugevamaks, vastupidavamaks. “Kiht” on siis lamineerismiskile, tänu millele võib lamineerimist nimetada ka kiletamiseks.

Siinkohal, anname mõned ideed, mida kodus lamineerida.

1.Populaarsed To Do List´id.

Lamineeritud listile saab valgetahvli markeriga kirjutada, ning hiljem seda uuesti kasutada. Markeri jäljed peaksid eemalduma niiske lapiga pühkides, nii saab listi kasutada aina uuesti ja uuesti.

2.Mängukaardid autosse.

Pikad autosõidud muutuvad väikestele lastele igavateks. Põnev otsimise ja märkamise mäng sõidu ajal on korduvkasutatav ja pakub lastele tegevust terve tee. Bingomängu kaardid saab hõlpsasti kokku ühendada köiterõnga abil.

3.Lemmik retseptid.

Retsepti on vaja korduvalt vaadata toiduvalmistamise käigus. Kõigile meile on tuttavad olukorrad, kus lemmik retseptid on juba täis näpujälgi, toidujääke…. Et oma retsepte kaitsta ja muuta need kasutamisele vastupidavaks, on hea idee need lamineerida. Köites need kokku köiterõngaga, saab lehvikut ka riputada, et see oleks köögis alati käepärast.

4.Lapse esimene joonistus.

Kõik lapsed kasvavad ja arenevad väga kiiresti. Et esimesi mälestusi ja tegemisi pikalt säilitada, on võimalik need lamineerida. Lamineeritud pilte on võimalik hoiustada mugavalt mälestuste laekas, mapis vms.

5.Meisterda  järjehoidja raamatu jaoks.

Järjehoidja meisterdamine on jõukohane tegevus nii pisikestele, kui ka juba osavamatele nobenäppudele. Selle võib joonistada, kleepida erinevas tehnikas…ja siis lamineerida.

6.Oluliste saavutuste diplomid/aukirjad

Aukirjad ja diplomid, mida soovitakse säilitada (mappi, kausta arhiveerida).

7.Juhend pesu pesemiseks.

Emad tavaliselt teavad täpselt, kuidas pesu pesta. Mida koos masinasse visata ja millist temperatuuri valida. Et ülesanne oleks kõigile selge, on mõnus pesumasina juurde lisada abistavad juhendid. Pesukorvi külge kinnitamiseks kasuta kas köiterõngast või võtmerõngast.

8.Vimpel välistingimustesse.

Õue meisterdatud paberist vimpel, kipub tuule käes rebenema ja vihmas lagunema. Üle lamineeritud vimpel on aga vastupidav igasugustele ilmastikuoludele.

9.Lauamatid

Lauamatte on kaubanduses saadaval väga laias valikus, kuid kui soovid midagi väga erilist – on parim viis see ise luua. Lamineeritud kartong on vastupidav, ning sellele võib kujundada mida iganes. Või lase lapsel joonistada pilt, lamineeri see – ning täiesti omanäoline isiklik lauamatt ongi valmis !

10.Sildid organiseerimiseks.

Kõikidele pindadele ei ole võimalik silte kleepida, ning osades kohtades on vaja ka silte vahetada. Selleks sobivad ideaalselt laminaadiga tugevdatud sildid. Mida saab kaunistada vastavalt oma maitsele.

Tutvu meie laminaatorite valikuga SIIN !

Lisainfot saad küsida toodete kohta meile helistades +372 6462875 või saates emaili idlam@idlam.ee.

Similar Posts